Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami w kuchni? Praktyczne wskazówki

LED-owe oświetlenie pod szafkami cieszy się ostatnio wielką popularnością. I wcale nie powinno nas to dziwić. W końcu porządnych źródeł światła w kuchni nigdy za wiele, a właściwe oświetlenie blatów roboczych znacznie ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków. W roli dodatkowego oświetlenia doskonale sprawdzą się energooszczędne LED-y. Jak jednak zamontować je pod szafkami? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w naszym dzisiejszym poradniku!

Jakie LED-owe źródła światła sprawdzą się w roli oświetlenia podszafkowego?

Chyba nie zdziwi Cię fakt, że sposób montażu oświetlenia podszafkowego zależy od jego konkretnego modelu. Rodzajów oświetlenia LED-owego jest bowiem kilka. Każdy z nich niezaprzeczalnie wyróżnia się zaletami LED-owych diod. Wśród nich wymienić należy chociażby:

– energooszczędność,

– dużą wydajność,

– brak nagrzewania się żarówki,

– długi czas pracy,

– wysoką jakość światła,

– przyjemną dla oka barwę światła,

– równomierne świecenie.

Mimo licznych pozytywów, nie każdy rodzaj oświetlenia LED-owego może być zamontowany pod kuchennymi szafkami. Co więc sprawdzi się w tej roli? Naszym zdaniem, chcąc doświetlić blaty robocze w swojej kuchni, powinieneś wybrać specjalne paski LED. Ich szeroki wybór możesz znaleźć rzecz jasna w ofercie naszego sklepu! Czym jednak owe paski są? Najczęściej przybierają one formy elastycznych taśm samoprzylepnych, wykonanych z tworzywa sztucznego. Ich jedna strona jest zazwyczaj pokryta substancją klejącą. Na całej długości paska, w regularnych odstępach, umieszczone są zaś małe, ale jednocześnie bardzo wydajne, LED-owe diody. To właśnie one pełnią rolę źródeł światła. Mogą występować zarówno w trzech odcieniach barwy białej: naturalnym, ciepłym bądź zimnym, jak i wersji kolorowej. Szczególnie ta ostatnia może pomóc Ci nadać bardzo dekoracyjny charakter całemu wnętrzu.

Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami?

Montaż paska LED nie należy do skomplikowanych. Taśmę można bez problemu przycinać na wybraną przez siebie długość zwykłymi nożyczkami, a samoprzylepna warstwa znacznie ułatwia sprawę. Mimo tego przed montażem warto zaopatrzyć się w kilka ważnych akcesoriów, takich jak odpowiedni zasilacz (jego zadaniem będzie dostarczanie diodom prądu stałego o konkretnej mocy), złącza i złączki, przewody, wkręty oraz aluminiowy profil, który zabezpieczy pasek przed szkodliwym działaniem pary unoszącej się znad garnków w czasie gotowania. Profil aluminiowy pomoże również ograniczyć nieprzyjemny efekt oślepienia, który może wystąpić po zamontowaniu taśmy z diodami bezpośrednio pod meblami. Element ten może także pełnić rolę listwy maskującej. Zarówno aluminiowy profil, jak i zasilacz napięciowy bez problemu kupisz w naszym sklepie.

Jeśli masz już wszystko przygotowane, to czas zabrać się do pracy. Na początku odmierz odpowiednią długość paska LED, odetnij go, a następnie przyklej do profilu aluminiowego. Gotową listwę przykręć do spodu szafek za pomocą wkrętów. Przy odcinaniu taśmy zauważyłeś pewnie, że co kilka centymetrów widać na niej styki. Służą one do przylutowania zasilania w wybranym przez Ciebie miejscu. Przylutuj więc do nich przewody przygotowanego wcześniej zasilacza. Na koniec należy podłączyć go do kontaktu. I gotowe! Od teraz możesz cieszyć się swoim nowym LED-owym oświetleniem pod kuchennymi szafkami. Prawda, że nie było to wcale takie trudne?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl