Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak zrobić oświetlenie ledowe schodów? Podpowiadamy
Jak zrobić oświetlenie ledowe schodów? Podpowiadamy

W swoim domu lub lokalu masz schody? Musisz zatem wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z nich. Odpowiednie wykończenie oraz stabilna poręcz to niekiedy za mało – zwłaszcza wtedy, gdy ze schodów korzystasz już po zmroku. Warto zatem pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Zastanawiasz się, jak zrobić oświetlenie LED schodów? Nie wiesz, w jaki sposób je zamontować? Przeczytaj zatem nasz dzisiejszy artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Zadbaj o oświetlenie schodów już na etapie projektowania

O tym, czy i w jaki sposób Twoje schody mają być podświetlane, warto pomyśleć odpowiednio wcześnie. Najlepiej – na etapie ich projektowania. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie przygotowanie instalacji elektrycznej oraz rozprowadzenie kabla pod późniejszy montaż oświetlenia schodowego. Warto już na tym etapie założyć, w jakim miejscu ma znajdować się zasilacz LED.

Gdy zaopatrzysz się w taki projekt – lub przygotujesz go samodzielnie – zanim jeszcze zaczniesz wykonywać schody, znacznie ułatwisz pracę elektrykowi oraz stolarzowi. Zaoszczędzisz też wiele nerwów, stresujących sytuacji, a także pieniędzy. Późniejsze ewentualne przeróbki oraz dokupowanie poszczególnych brakujących elementów może być niekiedy dość kosztowne.

Wybierz profil i frez w stopniu

Jak zrobić oświetlenie LED schodów? Kolejnym krokiem jest przygotowanie profilu, w którym ukryta będzie taśma ledowa. Decyzję tę należy jednak wcześniej skonsultować ze stolarzem – jeżeli zdecydujesz się na profil wpuszczany, konieczne będzie przygotowanie frezu o odpowiednich wymiarach.

Profil kątowy i nawierzchniowy mocowane są do podstopnicy schodów. W tej sytuacji warto zostawić nieco dłuższe noski schodów, tak aby profile dobrze się pod nie schowały i przeszkadzały w użytkowaniu schodów.

Ustal kolor profilu, taśmy oraz rodzaj osłonki

Jeżeli już wiesz, na jaki rodzaj profilu do oświetlenia schodów chcesz się zdecydować, pozostało Ci jeszcze jedno. Przed Tobą wybór jego koloru. Nie jest to jednak ciężki wybór, gdyż kolor profilu dobiera się zawsze do koloru i rodzaju schodów.

Teraz nadszedł czas na wybór rodzaju osłonki profilu. Osłonka przezroczysta czy mleczna – która z nich będzie lepsza? Pierwsza z nich nie pochłania światła z taśmy LED i nie niweluje diod widocznych. Druga z kolei, czyli osłonka mleczna, pochłania ok. 10% światła, jednocześnie maskując i rozpraszając diody LED. Która z nich sprawdzi się w Twoim przypadku? To zależy od Twoich preferencji oraz oczekiwań.

Na tym etapie musisz wybrać także właściwą taśmę LED oraz kolor jej światła. Nie musisz szukać daleko – w naszym asortymencie nie mogło zabraknąć wysokiej jakości taśm ledowych. Jak dobrać ich barwę? Dostosuj ją przede wszystkim do wystroju całego domu. Jeżeli jest urządzony w klasycznym stylu, w którym występują drewniane elementy, postaw na barwę ciepłą. Z szarością, czernią i bielą lepiej będzie współgrał biały zimny kolor oświetlenia.

Jak zrobić oświetlenie LED schodów? Podsumowanie

W powyższej części naszego artykułu skupiliśmy się na tym, jak zrobić oświetlenie ledowe schodów. Jak widzisz, nie ma w tym nic skomplikowanego – o ile decyzję taką podejmiesz o wiele wcześniej, już na etapie projektu. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taśmę LED zamontować nieco później – wiąże się to jednak z dodatkową pracą.

Dlaczego ledowe oświetlenie schodów to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy ledowe oświetlenie schodów to dobry pomysł? My wiemy, że tak! Jest to stylowe, nowoczesne, a przede wszystkim stosunkowo tanie rozwiązanie. Dzięki temu niewielkim nakładem pracy i pieniędzy zadbasz o bezpieczeństwo wszystkich domowników, a wchodzenie po schodach po zmroku nie będzie stanowiło żadnego problemu. Dyskretne, delikatne światło doskonale oświetli drogę i poprawi komfort korzystania ze schodów. Odpowiednio dobrana taśma LED podkreśli wyjątkowy styl nie tylko schodów, lecz także całego Twojego domu.

Pamiętaj jednak, by taśma LED, którą wybierzesz do oświetlenia schodów, nie dawała zbyt mocnego światła. Miej na uwadze, że podczas siedzenia w salonie lub innym pomieszczeniu, z którego wychodzą schody, zbyt intensywne światło schodowe może razić w oczy i sprawiać dyskomfort. Dobrze spiszą się zatem nieco przygaszone barwy oświetlenia lub też możliwość regulacji jego mocy.

Jesteś zainteresowany ledowym oświetleniem schodów? Już teraz zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami dostępnymi w naszej ofercie i znajdź to, co jest Ci niezbędne do realizacji swojego pomysłu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl