Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Lampki świąteczne - jak wybrać najlepsze?
Lampki świąteczne - jak wybrać najlepsze?

Lampki świąteczne, które wieszamy na choince to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Ozdobione w ten sposób drzewko przykuwa uwagę każdego domownika. Jest to przepiękna dekoracja, która podoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kolorowe lampki to tak naprawdę temat rzeka. Można je wykorzystywać nie tylko do udekorowania świątecznego drzewka. Doskonale sprawdzą się również przy dekorowaniu w innych częściach domu. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym radzimy jak wybierać oświetlenie choinkowe.

Lampki choinkowe kiedyś

Jeszcze sto lat temu na choinkach zapalano zamiast lampek świeczki. Było to rozwiązanie nie tylko piękne, ale również bardzo niebezpieczne. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji ogromny wybór lampek choinkowych. Można je stosować nie tylko w domu - doskonale sprawdzają się również na zewnątrz. Kolorowe lampki choinkowe mogą posłużyć na przykład za wyjątkową ozdobę przydomowego ogrodu bądź balkonu. Efekt wizualny z całą pewnością będzie niesamowity!

Lampki świąteczne dzisiaj

W dzisiejszych czasach kolorowe lampki charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz są przepiękną ozdobą dla mieszkań. Można zdecydować się na lampki w jednym kolorze bądź wielokolorowe. Decyzja w tej sprawie zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych upodobań domowników. Oświetlenie choinkowe bardzo często dobiera się w taki sposób, aby dopasować je kolorystycznie do reszty ozdób, takich jak bombki czy do wystroju mieszkania. Zanim zaopatrzymy się w jakiekolwiek lampki świąteczne, należy sprawdzić, czy posiadają one należyte atesty potwierdzające, że są w 100% bezpieczne. Na opakowaniu powinno znajdować się oznaczenie CE - znak ten potwierdza, że lampki przeszły wszystkie procedury bezpieczeństwa. Jeżeli planujemy używać ich na zewnątrz, to warto wiedzieć, że na opakowaniu znajduje się informacja czy się do tego nadają.

Lampki choinkowe LED

Lampki ledowe (z ang. light emitting diode) charakteryzują się tym, że świecą światłem ciepłym. Oprócz tego są również energooszczędne i trwałe. Z tego powodu większość dostępnych na rynku lampek powstaje w oparciu o tę technologię. Lampki choinkowe LED mogą również przybierać rozmaite kształty - na przykład nitki bądź plastikowe węże, które można układać w dowolny sposób. Dzięki zastosowaniu technologii LED lampki choinkowe stały się jeszcze bardziej estetyczne. Mocniej przykuwają również uwagę odbiorców. Wszystko za sprawą szerokich możliwości ich wykorzystania. Lampki ledowe mogą na przykład świecić w jednym kolorze lub w kilku, mrugać bądź emitować światło w sposób ciągły.

Jak zakładać lampki świąteczne na choinkę?

Zakładanie lampek na choinkę wiąże się z przestrzeganiem dwóch ważnych zasad. Za każdym razem lampki choinkowe należy zakładać od góry na nieubraną choinkę. W przypadku, gdy zdecydujemy się na założenie lampek od dołu, większość lampek może pozostać na dole, zaś czubek drzewka pozostanie praktycznie pusty. Warto również dostosować długość przewodu z lampkami do wielkości choinki.

Kolorowe lampki - nie tylko na choince

Zakupione światełka sprawdzą się nie tylko jako dekoracja choinki. Z powodzeniem można je również wykorzystać jako element wystroju w formie girlandy nad kominkiem bądź na framugach drzwi. To, w jaki sposób je wykorzystamy, zależy wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań i wyobraźni.

Lampki zewnętrzne - magia świąt na podwórku

Lampki świąteczne mogą posłużyć nie tylko do udekorowania drzewka. Z powodzeniem sprawdzą się również na zewnątrz naszego domu - na przykład na balkonie w formie girlandy lub na choince przed domem. Jeżeli planujemy zamontować tego rodzaju instalację, należy pamiętać o tym, że w tym celu należy montować wyłącznie światełka przeznaczone do montażu na zewnątrz. Producenci zamieszczają te informacje na opakowaniach. Lampki przeznaczone do użytku na zewnątrz mają inną konstrukcję aniżeli klasyczne lampki choinkowe. Bardzo często żarówki w lampkach zewnętrznych zalane są również specjalną izolacją. Warto wybierać lampki zewnętrzne, które posiadają klasę szczelności minimum IP44.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl