Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie girland?
Okres wiosenno-letni to czas, gdy chętniej i częściej spędzamy czas poza domem, np. w ogrodzie. Wówczas można zorganizować imprezy okolicznościowe lub spotkać się z rodziną. Warto zatem zadbać o odpowiednie dekoracje i detale, które sprawią, że nasz przydomowy zakątek będzie wyglądał magicznie. Jednym z popularniejszych produktów oświetleniowych, które sprawdzają się w ogrodzie czy na balkonie jest girlanda żarówkowa. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Dobór idealnej girlandy żarówkowej
Przydomowa przestrzeń w ogrodzie to idealne miejsce do wypoczynku i organizacji letnich spotkań w gronie najbliższych. Warto zadbać, by ogród był odpowiednio oświetlony. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów oświetleniowych, a kluczowym czynnikiem podczas ich wyboru, jest przede wszystkim funkcjonalność, design, a także energooszczędność. Nic nie tworzy tak przyjemnej atmosfery, jak dobrze dobrane oświetlenie.
W przypadku girland żarówkowych, warto pomyśleć o długości, jaką potrzebujemy. W ofertach sklepów można znaleźć je już od 1 metra do nawet 50 metrów. Przed zakupem dobrze jest więc oszacować, gdzie i jak chce się je rozwiesić, a następnie odmierzyć odległości między punktami zaczepienia. Warto jednak pamiętać, że girlandy nigdy nie będą całkowicie naprężone, tylko w lekkim zwisie, dlatego warto wziąć zapas. Zupełnie inna długość oraz rozmieszczenie oprawek wraz z żarówkami sprawdzi się w dużym ogrodzie, a inna na niewielkim tarasie czy pergoli.
Designerskie produkty oświetleniowe
Nie oszukując się, pierwszą cechą, na którą zwraca się uwagę jest wygląd produktu. Nie inaczej jest w przypadku girland żarówkowych. Wybierając je należy kierować się stylem, w jakim urządzony jest dom i najbliższe otoczenie. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się girlandy na prostych i grubych przewodach z nieosłoniętymi żarówkami. Sprawdzą się one w stylach rustykalnym oraz industrialnym.
Bardzo ważną kwestią jest także dobór żarówek, które będzie posiadały odpowiedni gwint, a także strumień świetlny, który odpowiada za jasność. W przypadku rozstawu żarówek co 0,25 lub 0,5 metra zaleca się wybór strumienia świetlnego do 100 lumenów, wówczas światło nie będzie oślepiało i raziło w oczy. W przypadku rozstawu opraw co metr i więcej, warto użyć żarówek o większej mocy.