Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Neony do pokoju - kolorowa ozdoba na długie wieczory
Neony do pokoju - kolorowa ozdoba na długie wieczory

Oświetlenie neonowe po kilkudziesięciu latach znów zyskuje na popularności. Można nawet powiedzieć, że przeżywa swój prawdziwy renesans. Zarówno w domach, jako przepiękna dekoracja czy w postaci ozdoby ulic.

Większość ludzi kojarzy neony z arteriami największych światowych metropolii. Wbrew pozorom, oświetlenie neonowe sprawdzi się doskonale jako ozdoba w domu. A co najważniejsze: dekoracji z użyciem neonów można tworzyć mnóstwo - ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Neon doda mieszkaniu uroku i wyjątkowego klimatu.

Neonowy napis jako ozdoba ścienna

Neony posiadają kilka zamiennych nazw. Określać je można również jako jarzeniówki, lampy jarzeniowe czy neonówki. Ich działanie opiera się na dwóch elektrodach znajdujących się w środku oraz gazie szlachetnym (neonie). W momencie podłączenia lampy do prądu, jony gazu poruszają się coraz szybciej. W ten sposób powstaje prąd elektryczny oraz światło wydobywające się z żarówki.

Oświetlenie neonowe kilkadziesiąt lat temu pełniło wyłącznie jedną funkcję: rozświetlało ulice miast czy namawiało do zakupów za pomocą eleganckich neonowych napisów. Obecnie coraz częściej spotyka się je również w polskich domach - dzięki temu stają się one przepięknie rozświetlone i ubarwione. Jednym z pomysłów na ich ciekawe wykorzystanie może być zawieszenie ich na ścianie w postaci neonowego napisu. Takie rozwiązanie można wykorzystać przy okazji jakiejś uroczystości, na przykład urodzin czy na sylwestra.

Neon świetlny - oryginalne oświetlenie neonowe

Warto wspomnieć kilka słów na temat historii powstania neonów. Pierwszy neon został stworzony we Francji przez Georges’a Claude’a w 1910. Moda na neony szybko się rozniosła - w Ameryce święciły triumfy przez długi czas. Oświetlenie neonowe było także niezwykle popularne w międzywojniu - w Warszawie znajdowało się około dwóch tysięcy instalacji świetlnych tego typu.

Największa popularność jarzeniówek miała miejsce zaraz po wojnie. Wielu ludziom neony kojarzą się z restauracjami zlokalizowanymi przy ruchliwych autostradach, w tym bardzo słynnej autostradzie 66. Lokale były z rozmachem dekorowane oświetleniem neonowym - w sposób wzorowy pełniły funkcję reklamową.

Napisy neonowe - stwórz własne!

Jeśli nie masz pomysłu na efektowną dekorację mieszkania, zainwestuj w neony. Jest to nowy trend, dlatego warto w niego zainwestować. Możliwości tworzenia dekoracji jest nieograniczona ilość. Tak naprawdę ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Każdy może samodzielnie wybierać kształt, motyw oraz wymiary neonu. Doskonałym pomysłem jest stworzenie z neonu napisów - jest to sposób na zawieszenie w domu wyjątkowego hasła czy motta przewodniego. Napisy z wykorzystaniem neonów będą świetnie komponowały się we wnętrzach zaprojektowanych w nowoczesnym stylu.

Jak zrobić neonowy napis?

Stworzenie neonowego napisu może wydawać się niektórym trudne. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W tym celu należy zaopatrzyć się w neonowy przewód oraz wykonać na kartce papieru szablon napisu. Następnie tworzymy w kartce dziurę, wkładamy do niej przewód, formujemy jego kształt i przyklejamy klejem. Na końcu wycinamy ułożony przewód z papieru. Gotowe!

Oświetlenie neonowe to doskonały sposób na przyozdobienie mieszkania. Sprawdzą się one we wszystkich rodzajach pomieszczeń: zarówno w salonie, sypialni, przedpokoju czy kuchni. Ich największymi atutem są wysoka energooszczędność oraz mocna plastyczność. Dzięki temu można tworzyć rozmaite kształty dekoracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl