Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Podbitka dachowa - co to takiego?
Podbitka dachowa - co to takiego?

Podbitka dachowa to element, który nie jest wymagany przy budowie domu, jednak posiada bardzo wiele walorów estetycznych. Znacznie lepiej prezentuje się m.in. okap. Od przymiotów estetycznych ważniejsze są inne właściwości podbitki, a mianowicie właściwości ochronne. Podbitka dachowa perfekcyjnie zabezpiecza połać dachu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz zwierzętami.

Oświetlenie podbitki - to się opłaca

Zamontowanie oświetlenia w podbitce dachowej wpłynie na to, że elewacja budynku będzie znakomicie prezentować się nawet wtedy, gdy zapadnie zmrok. Montaż oświetlenia w podbitce przyda się również w sytuacji, gdy w sposób bezpieczny i komfortowy będziemy chcieli udać się do ogrodu bądź przydomowego garażu. Decyzję dotyczącą budowy oświetlenia podbitki dachowej należy podjąć przed założeniem paneli podbitki. Należy wówczas rozłożyć pod dachem stosowne przewody, zaś w panelach wyciąć otwory na oprawy żarówek. Zasilanie można stworzyć poprzez podpięcie lampek do transformatora bądź do napięcia sieciowego. Pierwsza opcja jest znacznie bezpieczniejsza z prostego względu - daje dużo niższe napięcie. Jeśli decydujemy się na drugie rozwiązanie, należy wyposażyć się w zapasowy wyłącznik różnicowoprądowy.

Oświetlenie podbitki dachowej LED

Przy wybieraniu źródła światła najlepiej jest wybrać bardzo popularne oraz ogólnodostępne żarówki LED. Są one bardzo wydajne. Najlepiej, gdy będą to żarówki 1W bądź 3W. Zanim zakupimy jakiekolwiek lampki, należy dowiedzieć się, czy można ich używać na zewnątrz oraz podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak mróz czy deszcz. Jeśli zakupione lampki nie będą przeznaczone do użytku na zewnątrz, bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu w trakcie minusowej temperatury.

W sytuacji, gdy podbitka dachowa wykonana jest z drewna bądź z PCV, należy w niej stosować wyłącznie takie żarówki, które nie będą się nagrzewać lub będą optymalnie zabezpieczone. Jeśli zakupi się nieodpowiednie żarówki, panele podsufitki ulegną stopieniu. Aby instalacja oświetleniowa została wykonana w sposób prawidłowy, należy również pamiętać o oprawach oświetleniowych. Oprawy oświetleniowe również muszą posiadać informacje na opakowaniu potwierdzające, że nadają się do użytku na zewnątrz. Specjaliści polecają również oprawki z dodatkową funkcją sterowania kierunkiem, w którym pada światło. Dzięki temu można wstawić je płasko, a następnie ustawić, gdzie ma padać światło. Kupowane oprawy powinny charakteryzować się posiadaniem klasy wodoodporności na poziomie minimum IP 44.

Oświetlenie dachu wokół domu

Oświetlenie dachowe LED to sposób na udekorowanie domu w okresie zimowym, szczególnie w trakcie Bożego Narodzenia. W chwili obecnej największą popularnością cieszą się niezmiennie lampki połączone przewodem. Kupowane lampki muszą jednak posiadać specjalne certyfikaty pozwalające na ich montaż na zewnątrz. Na opakowaniu znajduje się informacja na ten temat w postaci czynnika IP. Najlepiej, gdy będzie on wynosił 55 bądź 56 w przypadku, gdy lampki chcemy zamontować niedaleko rynien. Zakup solidnych, wytrzymałych lampek spowoduje, że przetrwają one niejeden sezon.

Oświetlenie dachowe LED

Lampki można kupować w różnych konfiguracjach: są lampki LED, neony oraz klasyczne żarówki, które wykorzystują rozgrzane przewody w osłonie ze szkła bądź plastiku. Największym poziomem energooszczędności charakteryzują się lampki LED, jednak decyzja dotycząca wyboru dokładnego rodzaju powinna brać pod uwagę różne czynniki takie jak oczekiwane walory estetyczne czy wytrzymałość konkretnych lampek. Znaczna część dostępnych na rynku lampek jest wyposażona w programatory - dzięki temu można zaplanować sekwencje pracy światełek zgodną z własnymi upodobaniami. Światełka montuje się na dachu na kilka sposobów. Najłatwiejsze to takie, gdy lampki są wyposażone we własne mocowania (klamerki, zaciski). Nie są one jednak zbyt bezpieczne, ponieważ nawet średnie podmuchy wiatru mogą je zerwać. Lepiej poszukać lampek, które będzie można przyczepić gwoździami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl