Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zadbaj o świąteczną atmosferę na swoim podwórku
Zadbaj o świąteczną atmosferę na swoim podwórku

Oświetlenie świąteczne zewnętrzne to pomysł Amerykanów - tam się on narodził. To właśnie Amerykanie zaczęli dekorować nie tylko swoje mieszkania, ale także posesje. W dzisiejszych czasach tworzone przez nich dekoracje są tak pokaźne, że wzbudzają podziw na całym świecie. Warto korzystać z pomysłów, jakie wdrażają na swoich posesjach Amerykanie - może to być bardzo ciekawa inspiracja. Sposób, w jakim będziemy wzorować się na rozwiązaniach zza oceanu zależy tylko od nas. Można podchwycić amerykański przepych lub czerpać z amerykańskich pomysłów w sposób umiarkowany.

Oświetlenie świąteczne na zewnątrz – nowa tradycja

Dla wielu Polaków dekoracje świąteczne na zewnątrz to tradycja. Zimą szybko robi się ciemno, dlatego iluminacje świetlne dodadzą naszej posesji uroku oraz ciepła. Będzie to również nasza wizytówka pokazująca, że jesteśmy przygotowani do świąt. Dla wielu przechodniów świecące ozdoby świąteczne zawieszone na posesji będą okazją do zatrzymania się i podziwiania ich z bliska.

Oświetlenie świąteczne domu - parapet miejscem na stworzenie inspirującej dekoracji

Bożonarodzeniowe dekoracje i iluminacje świetlne warto tworzyć na elewacji domu. Mowa tu między innymi o kolumnach czy parapecie. Parapet to doskonałe miejsce do tego, by stworzyć kompozycję niebanalną i elegancką. W tym miejscu dekoracja powinna być jednak spójnym elementem większej konstrukcji. Może to być na przykład doniczka ze świątecznym stroikiem udekorowana mrugającymi na różne kolory lampkami LED. Kompozycja tego typu może być zwieńczeniem ślicznej dekoracji okalającej cały dom.

Ozdoby świąteczne na balkon

Jeden z doskonałych pomysłów to zamontowanie lampek na balkonie w formie girlandy. Z tego rozwiązania korzysta spora liczba osób - charakteryzuje się ono prostotą oraz przepięknym efektem wizualnym, który nie wymaga dużego wkładu pracy. Domownicy i przechodnie z całą pewnością będą zachwyceni!

Lampki jak lodowe sople

Kolejny świetny pomysł na bożonarodzeniowe dekoracje na zewnątrz to świąteczne lampki, które będą zwisały z okapu dzięki zamontowaniu ich w podbitce dachowej. Przypominać to będzie prawdziwe lodowe sopelki. Wieczorami będą przykuwały uwagę wszystkich dookoła. Przed zamontowaniem tego rodzaju instalacji należy pamiętać o tym, że zewnętrzne oświetlenie świąteczne musi posiadać stopień ochrony na minimalnym poziomie IP44. Pierwsza z powyższych cyfr charakteryzuje szczelność opraw, zaś druga jest informacją dotyczącą wodoszczelności sprzętu. Z reguły zwykłe lampki choinkowe posiadają IP na poziomie 20. Ponadto oświetlenie zewnętrzne powinno charakteryzować się dużo lepszą izolacją i niepalnością, a oprawki - wykonaniem z gumy. Na opakowaniu powinny znajdować się najważniejsze informacje na ich temat w języku polskim dotyczące napięcia, poboru mocy czy importera.

Ozdoby świąteczne LED czy klasyczne lampki?

Aby oświetlenie świąteczne domu było na jak najwyższym poziomie i spełniło nasze oczekiwania, należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj lampek wybrać. W tym celu można zdecydować się na łańcuchy z małych lampek bądź coraz popularniejsze ozdoby z lampkami LED. Lampki LED charakteryzują się energooszczędnością oraz wysokim poziomem trwałości. Mogą świecić barwami różnego rodzaju - od ciepłych aż po zimne. Posiadają również wysoki wskaźnik oddawania barw.

Dekoracje świąteczne zewnętrzne - kilka najważniejszych porad

Stworzenie zapierającej dech w piersi kompozycji iluminacji nie jest wcale prostą sprawą. Jest do tego potrzebny zmysł artystyczny oraz umiar. Czasami zbyt duży przepych powoduje, że stworzona kompozycja zamiast cieszyć oko odpycha wzrok ze względu na zbyt dużą liczbę użytych kolorów. Specjaliści polecają, aby używać maksymalnie dwóch barw. Dzięki temu unikniemy stworzenia wrażenia przesytu i przeciążenia. Warto zdecydować się na oświetlenie LED - dzięki temu barwy kolorów będą wyraziste i przykuwające uwagę wszystkich przechodniów, a światełka będą mogły mrugać bądź gasnąć w zależności od naszych upodobań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl