Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Żarówki LED - wady i zalety
Żarówki LED - wady i zalety

Żarówki LED pojawiły się na rynku już wiele lat temu, jednak dopiero od niedawna zyskały na popularności. Głównym powodem uznania dla diod luminescencyjnych jest ich wysoka moc, która pozwala na wydobycie tak mocnego światła, że żarówki LED mogą być stosowane jako zamienniki tzw. żarówek energooszczędnych-fluorescencyjnych.

Żarówki LED coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w oświetleniu infrastruktury np. w ulicznych lampach, na miejskich budynkach, biurowcach oraz mostach. Dodatkowo diody LED chętniej wybierane są w celu oświetlenia zakładów produkcyjnych, magazynowych i przestrzeni biurowych. Ich największą zaletą jest wysoka efektywność pracy oraz ponadprzeciętna trwałość. Mimo wielu zalet żarówki LED mają również kilka drobnych wad, jakich?

Wynalazca LED

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: kto wymyślił LED? Za wynalazcę żarówek LED uważany jest Nick Holonyak Junior, jednak pierwszą osobą, która zaobserwowała, że diody ostrzowe emitują światło był radziecki naukowiec i wynalazca - Oleg Władymirowicz Łosiew.

Tuż po śmierci Łosiewa w 1942 roku zaprzestano intensywnej pracy nad diodami LED, gdyż brakowało możliwości na zwiększenie ich mocy światła w temperaturze pokojowej, w skutek czego diody miały bardzo słabe światło, niewystarczające, by pełniły funkcję oświetlenia głównego.

Wynalazca LED - Nick Holonyak Junior - został oficjalnie uznany za wynalazcę diody LED. Mimo, że jeszcze kilka lat temu produkcja nowego wynalazku była bardzo kosztowna, to ceny dość szybko ulegały obniżeniu. Wraz z rozwojem technologicznym żarówki LED stawały się coraz wydajniejsze, a obecnie stosowane są w wielu dziedzinach życia.

Żarówki LED - wady

Oświetlenie Ledowe są droższą opcją niż tradycyjne źródła światła, jednak warto pamiętać, że czas eksploatacji żarówek LED jest dużo dłuższy (wynosi około 10 lat) i zużywa ona o wiele mniej energii niż oświetlenie starego typu. Już po kilku latach okazuje się, inwestycja w nowoczesne diody zwraca się.

Żarówki LED są niezwykle czułe na temperaturę. Natężenie światła diod jest zależne od temperatury otoczenia. Wysoka temperatura sprawia, że parametry prądu przechodzącego przez elementy półprzewodnikowe zmieniają się, co może przyczynić się do spalenia się modułu LED.

Oświetlenie LED - zalety

\

Żarówki LED wyróżniają się długą żywotnością, dzięki czemu mogą skutecznie działać nawet ponad 10 lat, czyli ponad dziesięć razy dłużej niż energooszczędne świetlówki. Kolejną zaletą jest również to, że ciągłe włączanie i wyłączanie oświetlenia LED nie ma negatywnego wpływu na okres jego pracy.

Diody Led obecnie są najbardziej energooszczędnym źródłem światła. Oznacza to, że aż 80% energii dostarczanej przekształca się w światło, natomiast tylko 20% jest ulotne i zamienia się w ciepło. Dla porównania warto wspomnieć, że tradycyjne żarówki pracują na poziomie od 5 do 10 procent, co oznacza, że tylko tak niewielka ilość dostarczanej energii przekształca się w światło.

Analizująć wszystkie zebrane wady i zalety okazuje się, że żarówki LED to najbardziej trwałe i ekonomiczne produkty dostępne na rynku. Oświetlenie LED oferuje producent New-Led. Firma dba, by produkowane lampy wykonywane były z wysokiej jakości produktów, zapewniających długoletnią i bezpieczną dla środowiska funkcjonalność diod.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl