Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 733520100

Email.: sklep@newled.pl

Do darmowej dostawy: 500,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zobacz, jak wybrać, zamontować i podłączyć neon LED
Zobacz, jak wybrać, zamontować i podłączyć neon LED

Dekoracje świetlne zyskują na popularności. Jeszcze do niedawna zarezerwowane dla modnych knajp i klubów, obecnie zdobią wnętrza mieszkań. Niektóre z nich pojawiają się także w dekoracjach zewnętrznych i okolicznościowych. Zastanawiasz się, jak podłączyć neon LED żeby w pełni wykorzystać jego potencjał? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym dowiesz się także, jak wybrać i zamontować modną dekorację. Koniecznie przeczytaj! 

Czym jest neon LED? Czy taka dekoracja jest modna?

Neon LED to przewód świetlny lub gotowa dekoracja wykonana z przewodu świetlnego, stanowiąca energooszczędną alternatywę dla tradycyjnego neonu gazowego. Popularnością na rynku cieszą się głównie neony LED w formie elastycznej taśmy, służącej samodzielnemu przygotowaniu dekoracji. Zdarza się jednak, że zainteresowani takim źródłem światła sięgają po gotowe produkty, czyli dekoracje z neonu LED. Takie rozwiązanie jest dość wygodne. Przede wszystkim nie wymaga wiedzy, jak podłączyć neon LED. Większość takich szablonów jest zasilana bateryjnie, pozostałe wymagają jedynie podłączenia do źródła prądu (posiadają wtyczkę). 

Zastanawiasz się, czy dekoracje z neonu w ogóle są modne? To specyficzny dodatek. Mimo to cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Fantastycznie prezentuje się we wnętrzach w stylu modernistycznym, loftowym i minimalistycznym. Bardzo często pojawia się w przestrzeniach inspirowanych tętniącym życiem miastem. Neon LED jest także wykorzystywany w dekoracjach okolicznościowych, np. weselnych. 

Jak wybrać neon LED? To zależy od funkcji dekoracji

Oferta asortymentowa neonów LED jest dość szeroka. W naszym sklepie obejmuje ona neony LED Flex i gotowe dekoracje z neonu (napisy i efektowne kształty). Zastanawiasz się, która z proponowanych opcji będzie dla Ciebie najlepsza? Sprawdź zalety każdego rozwiązania i zobacz, jakie możliwości w zakresie dekoracji stwarza. To ważne, biorąc pod uwagę fakt, że ostateczny wybór zależy głównie od jej funkcji. 

Neon LED Flex to fantastyczna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie swobodę aranżacji. Produkt ma postać elastycznej taśmy, która może być dowolnie formowana. Co ważne, ten rodzaj dekoracji świetlnej może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jak podłączyć neon LED Flex? Według informacji producenta produkt musi zostać podłączony do zasilania 230 V za pomocą specjalnego kabla. Dodatkowe zasilacze w tym przypadku nie są potrzebne. Pamiętaj jednak, że sposób podłączenia poszczególnych neonów LED Flex może być różny, stąd każdorazowo należy zapoznać się z instrukcją produktu. 

Gotowe dekoracje z neonu to modny dodatek do wnętrz i prosty sposób na metamorfozę aranżacji. Montaż większości z nich nie wymaga specjalistycznej wiedzy, jak podłączyć neon LED - świecące kształty i napisy zwykle są zasilane bateryjnie. Zdarza się, że niektóre modele posiadają wtyczkę. 

Jak zamontować neon LED? Praktyczne wskazówki

Neony LED Flex (w przeciwieństwie do większości gotowych dekoracji z neonu) mogą być montowane także na zewnątrz. Zanim jednak dowiesz się, jak podłączyć neon LED, sprawdź, jak go zamontować - na ścianie albo elewacji. Przede wszystkim:

- nie sprawdzaj działania neonu LED Flex kiedy jest nawinięty na szpulę. Może to skutkować przepaleniem się taśmy;

- przetnij neon LED Flex we wskazanym miejscu. Dzięki temu zachowasz funkcjonalność dekoracji. Pamiętaj, żeby tę operację wykonać na wyłączonym zasilaniu! Dodatkowo przy przecinaniu węża korzystaj wyłącznie z ostrego noża. Niedopuszczalne jest korzystanie z kombinerek i innych tego typu narzędzi;

- nie nadużywaj funkcjonalności neonu LED Flex, czyli nie zginaj go wielokrotnie w tym samym miejscu. Mimo że wąż jest elastyczny, częste i intensywne zginanie może go uszkodzić;

- montując neon LED Flex korzystaj wyłącznie z kompatybilnych akcesoriów. Wówczas będziesz mieć pewność, że całość stworzy funkcjonalną dekorację. 

Jak podłączyć neon LED? Instrukcja krok po kroku

Różnorodność dekoracji neonowych sprawia, że z łatwością możesz je dopasować do własnych potrzeb. Niektóre z nich (zwłaszcza te gotowe) nie wymagają instalacji - wystarczy je postawić lub powiesić i włączyć albo wpiąć do zasilania. Nieco bardziej kłopotliwe są neony LED wykonane samodzielnie, z elastycznego węża. Zastanawiasz się, jak podłączyć neon LED Flex? Postępuj według instrukcji:

- po przecięciu węża w wyznaczonym miejscu zabezpiecz jego koniec. Zrobisz to za pomocą silikonu i specjalnych kapturków. Warto także zastosować opaski termokurczliwe;

- w niezabezpieczonym końcu umieść złącze zasilania 2PIN;

- zabezpiecz neon LED Flex silikonem i dodatkowo rurką termokurczliwą;

- załóż zasilacz, a następnie wypełnij połączenie silikonem. Całość podgrzej, aż silikon wydostanie się na zewnątrz;

- załóż zaślepkę, a następnie rurkę termokurczliwą. Ponownie użyj silikonu. 

Tak przygotowany neon może zostać podłączony do zasilania. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl